Jdi na obsah Jdi na menu
 


Den třetí - pondělí 12.6.2006

ObrazekJe tady pondělí a my vyrážíme na jednu z nejkouzelnějších vinic a to na vinici Šobes.Opět jdeme přes havranické vřesoviště,ale tentokrát na druhou stranu.Co nás překvapuje...je to,že jsou tu velké plochy lesů...v této oblasti kde je spíše zvlněná krajina s vinicemi a poli, jsme z teho v úžasu.

Přicházíme pod vinici Šobes, k řece Dyji a je to tu opravdu nádherné.Přes řeku Dyji vede lávka,která je zavěšená na pilířích ocelovými lany a při chůzi se krásně pohupuje.

ObrazekPotom jdeme cestou o které se říká,že je to stará římská cesta nahoru k vinici.U vinice je opět ochutnávací stánek,takže hurá na degustaci,mají tady opravdu dobré ryzlinky...jak rýňáček,tak vlašák.Je to opravdu něco vyjímečného, popíjet vínko v tak nádherném prostředí.

Tak jsme ochutnali vínka a jdeme dál....eště kousek nad vinici, kde jsou nádherné výhledy do údolí Dyje. Po chvíli se vracíme a sejdeme dolů a podle Dyje se dáváme okolo "devíti mlýnů", ze kterých zbyly trosky pouze jednoho, k Sealsfieldovu kameni.

Odtud je opět okouzlující pohled do kaňonu,kterým se vlní Dyje. Chvíli užasle hledíme na tu krásu a pak se vydáváme směr Havraníky, kde si dáváme u konkurence v penzionu Tři koruny nebo Drei Krönen oběd a pospícháme na autobus, který nás doveze do Nového Šaldorfu, kde se nachází spousta vinných sklepů. Snad nejznámější je Modrý sklep, ale mi nacházíme vinotéku a sklep rodiny Nápravových, kde se prodávají vína "Cechu vinařů Nového Šaldorfu", v němž je i vinařství rodiny Špalkových...velice známé vinařství této oblasti.

Tak tedy usedáme a ochutnáváme a ochutnáváme a ochutnáváme a nakonec si odtud odvážíme vína  jak sudová, tak lahvovaná.

Ale teď užhonem na autobus, který nás opět odváží do Havraníků...našeho přechodného bydliště.

Tak to bylo opravdu pondělí  jak víno....zítra navštívíme Hrad Bítov a okolí...ale nepředbíhejme a dobrou noc.

Pokračování ..den čtvrtý

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář