Jdi na obsah Jdi na menu
 


Den čtvrtý - úterý 13.6.2006

V úterý po lehké snídani nasedáme do našeho osobního vozu značky Škoda Forman a vyjíždíme přes Znojmo směr hrad Bítov. Bítov se nachází u Vranovské přehrady,kde se nachází více památek,snad nejslavnější je  zámek Vranov nad Dyjí,kde se točil film Andělská tvář.

Zde vkládám odkaz na fotogalerii hradu Bítov.

Zámek Vranov nad Dyjí

Ale pojďme zpátky na Bítov. Bítov je hrad, který je nádherně položený nad Vranovskou přehradou a jeho prohlídka opravdu stojí za to. Je tam více prohlídkových okruhů a opět je tam možné nahlídnout do vinného sklepa...tož dyť sme na jihu Moravy ...což je vinařský ráj.

Další zajímavostí je sbírka,která čítá 50 vycpaných psů, které vlastnil sám pan baron Haas. Jsou zde různé rasy od různých kříženců,přes bernardýny...německé dogy...až po vyhynulé stádové pinče. Je to prostě perfektní sbírka.

Můžete se tu občerstvit v hradním bistru a navštívit prodejnu porcelánu.

Obrazek

Cornštejn

Z Bítova jsme se vydali po značkované cestě směr zřícenina hradu Cornštejn, hezká procházka,ale cestou jsme zjistili, že je otevřen akorát v červenci a srpnu, uhnuli jsme tedy do městečka Bítov, kde jsme se naobědvali. Po dobrém obědě jsme se vrátili na parkoviště u hradu a vydali se na zpáteční cestu. Rozhodli jsme se, že se opět zastavíme ve Znojmě, které nás opravdu učarovalo.Opět jsme se potoulali krásnými zákoutími historického centra, zašli na kávu do kouzelné kavárničky a potom jsme se vrátili do Havraníků.

Přátelé musíme nabrat síly, zítra vyrážíme do Šatova...známého spoustou vinařských objektů. Takže dobrou noc.

Pokračování ...den pátý.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář