Jdi na obsah Jdi na menu
 


Den pátý - středa 14.6.2006

Ráno jsme se probudili do parného dne, tak to bude dnes úporný Obrazekpochod za vínem. No nic,po snídani vyrážíme směr Šatov.

Jdeme cestou,která vede poli a vinohrady a to je první kámen úrazu. Den předtím totiž byla v okolí  Znojma průtrž mračen a na boty se nám nabaluje obsah mokré hliněné cesty, takže do Šatova přicházíme jako jezeďáci z mokrého pole. Takže před Šatovem očista,abysme vypadali jako slušní a čistotní lidé. I přesto jsou stopy bahna na botách znát. Ale teď už pojďme na víno.

Obrazek

První, co při našem putování za vínem v Šatově nacházíme, je šipka "Moravský sklípek", jdeme směrem,který šipka udává a opravdu k Moravskému sklípku za chvíli dorážíme.

Obrazek

Moravský sklípek

Nejprve si prohlížíme samotný sklep, kde je i přes tisíc privátních boxů na víno a potom jdeme nahoru do restaurace koštovat vínka.A  jen jsme se utvrdili v tom, že na Znojemsku kralují bílá vína. K vínku jsme si dali takové malé zakousnutí, v podobě "sušených švestek se slivovicí zabalených ve slanině" a to vše zapečené....mňam-mňam.

Potom jsme vyrazili k  Malovanému sklepu, ve kterém se vlastně víno Obrazeknikdy nevyrábělo ani neskladovalo....byl určen spíše jako vinárna...dnes jej ukazuje paní průvodkyně turistům.

Malovaný sklep

ObrazekPak následoval ještě pěší okruh okolo Šatova, kde jsme aspoň zvenku zhlédli  pěchotní bunkr...součást vojenského opevnění,které se táhne okolo našich hranic.

Ale teď už hlady šilháme...jdeme na oběd. A kam jinam než do ObrazekMoravského sklípku. Pošmákli jsme si,napili jsme se a teď už jdeme zpět...byl to perný...horký den.

Zítra se jede na výlet autem.

Čauky.

Pokračování...den šestý

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář