Jdi na obsah Jdi na menu
 


Den šestý - čtvrtek 15.6.2006

Dnes vyrážíme na výlet automobilem...sice teho více zhlédnem, ale já toho měně okoštuju, protože tá moja žena nemá šoférský list.

Obrazek

Opět jsme se nejprve nasnídali...potom jsme nasedli do auta a vyrazili ze Znojemska na sousední Mikulovsko,které milujem. ..Mikulov, Pálava, Novomlýnské nádrže a další a další místa, která jsme si opravdu zamilovali. Projeli jsme několika kouzelnými vesničkami a městečky a dorazili do Mikulova.

ObrazekMikulov je opravdu kouzelné a nádherně položené město. Ne nadarmo se mu říká "perla jižní Moravy". I když jsme tu byli už mockrát, stále jsme se na tu krásu nemohli vynadívat. Prošli jsme se okolo zámku, centrem Mikulova...dali jsme si kávu v kavárničce a znovu jsme se toulali tímto krásným městem Jižní Moravy.

Potom jsme opět nasedli do našeho oře a pokračovali v cestě...naší další zastávkou byli Dolní Dunajovice,vinařská obec,kde jsme toho vína už ochutnali opravdu velké množství.

Obrazek

Dolní Dunajovice

Přijíždíme ke sklepu našeho kamaráda Zdeňka Holackého a vidíme zavřená vrata.Vymačkávám na mobilu jeho číslo..."no čau,,,za dvacet minut tam jsem".Obrazek

Zde je jen ilustrativní pohled na vinný sklep se sudy.

Po jeho příchodu usedáme ve sklepě a už se nese džbánek...manžeka ochutnává...a já....čuchám tu krásnou vůni a dávám kapku vína na jazyk. To je holt úděl nás šoférů.

Koupili jsme si sebou opravdu dobré bílé stáčené vínko, loučíme se a jedem někam na oběd.Obrazek Máme tip na Rybářskou baštu v areálu ATC Merkur Pasohlávky,tak tam jedem. Po zaplacení vstupního poplatku jsme vpuštěni do kempu a po krátkém hledání nacházíme Rybářskou baštu. Objednáváme si pití a po pohledu do jídeláku zjišťujem, že tady obědvat nebudem. Pouze čtyři nebo pět jídel z ryb...a z toho ještě něco je z filé. Dozvídáme se,že více jídel z ryb tu mají pouze v sezoně...holt červen eště není sezona...zklamání!

Obrazek

Zde ještě jeden snímek interiéru Rybářské bašty.

Dopijíme a jedem dál.ObrazekJeště že to tu známe...v Pasohlávkách je výborný penzion Poseidon, kde mají vynikající  pizzu....jedem tam. Přicházíme ke vstupu do restaurace a čteme.."Sanitární den". No to snad není pravda....no nic jedem dál.  Smůla se nám lepí na paty a hlad je čím dál větší....no nic musíme vydržať....to ještě nevíme jak dlouho.

Zastavujeme až v Lechovicích u Znojma....už řádně vyhládlí....u restauraceObrazek,která patří Vinným sklepům Lechovice. Po vstupu do restaurace a nahlédnutí do jídelního lístku zjišťujeme, že jsme udělali dobře,ž e jsme vydrželi až sem. Super jídla a dobré ceny. A bohatá nabídka lechovických vín. Manželka má ráda těstoviny, tak si dává těstoviny...Já mám rád českou stravu,dávám si pečená žebra ....

ObrazekToto je rautová kýta,ale ta žebra vypadala taky dobře

Vynikající a porce jak hrom.Moravo,Moravo....jak ty nás suprově hostíš!!!

Obrazek

Obrazek

Vinný sklep Lechovice

Po jídle si prohlížíme nabídku vín a samozřejmě nějaká i odvážíme. Ještě nahlížíme do vinného sklepa pod restaurací. Obojí nás utvrzuje v tem, že se sem na Znojemsko příští rok opět vrátíme...týden je strašně krátká doba. Ale už je čas na návrat, zítra nás čeká pěší výlet... musíme načerpat síly.

Čauky zítra.

Pokračování...den sedmý.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář