Jdi na obsah Jdi na menu
 


Den sedmý - pátek 16.6.2006

Nasnídat a vyrážíme na naše poslední putování za vínem, neboť zítra už se vracíme do tej strašlivej Prahy...když v ní musíte pracovat....a kouzelné Prahy....když máte volno a můžete se toulat uličkami historického centra.

Ale pojďme zpět na Znojemsko.

ObrazekRozhodli jsme se, že naše putování zakončíme opětovnou návštěvou vinice Šobes...opět okoštujem vínka z tejto vinice a uděláme si výlet po okolí vinice. jdeme stejnou cestou jako minule, tedy i přes tu zavěšenou lávku a stoupáme "římskou cestou" k vinici Šobes...tedy vlastně k ochutnávacímu stánku....abych byl přesnější.

Obrazek

Vína jsou opět výborná a my si vychutnáváme, jak vínka z vinice, tak krásné pohledy na okolí vinice. Takže dokoštovat a jde se dál...ono by se to koštovalo, ale my chceme eště něco vidět. Ještě sem musím dát odkaz na  fotogalerii vinice Šobes  ze stránek  Pospošovy fotky

Jdeme dál cestou okolo vinice Šobes a dál lesem, kde jsou občas kouzelné výhledy na řeku Dyji.  Zde je pár fotek.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Cesta nás přivádí na rozcestí a my se vydáváme směrem do údolí Dyje, kterou přecházíme po další zavěšené lávce. Podle řeky jdeme až k první lávce, kde jsme okruh po okolí vinice Šobes zahájili.

                        Hnanice

ObrazekVydáváme se vzhůru k obci Hnanice  a zastavujeme se zde na krátké občerstvení. V kraji vína si dáváme pivo...ale žízeň prostě vínem neuhasíš.

Obrazek

Potom se už po silnici vracíme do Havraníků a v penzionu Ham-Ham, kde jsme ubytováni si dáváme na závěr večeři, já si dávám uzené maso, škvarkové knedle a zelí. Zde  jídelníček penzionu Ham-Ham.  Bylo to opravdu vynikající.ta večeře byla taková třešnička na dortu po tom krásném dni.

Tak to byl poslední den našeho putování za vínem po Znojemsku.

Pokračování...den osmý - návrat domů

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

vinice Šobes

(K.Černá, 30. 1. 2007 15:38)

Poprosím Vás, můžete mi dát nějaké spojení na sklípek Šobes?
děkuji
kcerna@cernoska.cz

Vínem žízeň uhasíš možná lépe než pivem

(petr Dušejovský, 23. 6. 2006 8:01)

Pro uhašení žízně je nejlepší když vezmeš dvě deci dobrého bílého či červeného vína a doleješ třemi deci minerálky. Dostaneš tak velmi svěží nápoj s obsahem alkoholu, který odpovídá obsahu alkoholu v pivu. Říká se tomu "vainšpric".