Jdi na obsah Jdi na menu
 


Den osmý - sobota 17.6.2006 - návrat domů

Tak a sedíme u poslední snídaně na našem putování za vínem po Znojemsku. Strašně moc rychle ten týden utekl. Tak tedy snídáme a je nám smutno.

Přišel se s námi rozloučit pan majitel  penzionu Ham-Ham, přisedl si k nám a eště jsme naposled podiskutovali.

Tady mám takové malé zhodnocení naší dovolené.

Takže začneme ubytováním:

Obrazekubytování bylo na skvělé úrovni....postel s nebesy....to se často nevidí. Na pokoji jsme měli televizi. Pokoj měl své vlastní příslušenství. Prostě ubytování bylo špicové.

Možná trošku rušivý element...silnice na Retz (Rakousko)...byly trochu slyšet auta, ale když je člověk utahán po putování za vínem a unaven dobrým vínkem...usne skorem hned.

A teď stravování:Obrazek

měli jsme zaplacené snídaně..doma skoro nesnídáme, takže jsme měli co dělat ráno do sebe něco vpravit, ale když jdete na víno, musíte se najíst. Snídaně byly vynikající.

Párkrát jsme si dali i oběd nebo večeři v restauraci penzionu a musím říct, že to nemělo chybu.

Kávy zde také měli vynikající a velký výběr...pivo Litovel Maestro bylo taky vynikající a vín je tu taky velký výběr...a to jsme se až při odjezdu dozvěděli, že pan majitel dělá degustace archivních vín...to vědět dřív, tak degustujem jak diví

 Obrazek

Prostředí restaurace a venkovní zahrádka jsou taky velmi pěkné.

Prostě penzion Ham-Ham od nás dostává VELKOU JEDNIČKU S HVĚZDIČKOU.

Tady je......1*

No a teď okolí:

O okolí jsem toho napsal už opravdu mnoho, takže to krátce shrnu....kouzelné....úchvatné....nádherné....prostě špica.

Najdete tu mírně zvlněné vinice....hluboké údolí řeky Dyje se skalnatými stěnami zarostlé bohatými lesy...nádherná vřesoviště...kouzelné vinné sklípky....ale i pivař zde najde tekuté zlato....prostě není co dodat. Doporučuji všem...jak penzion Ham-Ham...tak okolí. Určitě se sem ještě vrátím.

Zde ještě pár foteček na rozloučenou.

ObrazekObrazekObrazek

Ale teď už zanechme hodnocení a vraťme se na snídani, kterou už jsme dojedli, dali jsme si eště kávičku a pan majitel nám přinesl ochutnat vynikající víno z roku 1994...já jsem si opět jen usrkl...holt "řidič, ten tvrdej chleba má". Rozloučili jsme se ...věci už jsou naloženy v autě....je čas na odjezd. Těžce se loučíme s tak nádherným koutem naší milované země....a to víno.

Cestou domů jsme si naplánovali ještě dvě zastávky....odjíždíme.

ObrazekPrvní naše zastávka je v městě Jihlava, které má nádherné historické centrum...ale barbarsky narušené náměstí....za bývalého režimu byl uprostřed historického jihlavského náměstí postaven moderní kolos Prior....hrůza!!Na náměstí zrovna probíhají nějaké Chodské slavnosti...omrkneme stánky a potom se asi hodinku touláme po historické Jihlavě,načež usedáme do auta a jedeme dál.

ObrazekNaší druhou zastávkou je zřícenina hradu Orlík u Humpolce...pozor nezaměňujte se zámkem Orlík u Orlické přehrady. Hrad Orlík nějakou dobu hledáme´, až se konečně dostaneme na silničku, která nás zavede na parkoviště pod hradem. Vystoupáme ke zřícenině hradu Orlík....já nevím proč museli skoro všecky hrady stavět na kopci....i když jsou i výjimky. Za 15Kč na osobu nám průvodce řekne o historii hradu a pak nám dá rozchod, abysme si hrad mohli sami prolézt, jak chceme. Vracíme se zpátky k autu...cestou v lese pod hradem eště nakoukneme do hradní studně a jedem dál.

To už ale máme docela slušný hlad a cestou se díváme,zda neuvidíme nějakou pěknou občerstvovnu a osvěžovnu. Ve Vlašimi špatně odbočuji a místo na Prahu jedu směr Kolín...no nic nevadí, aspoň se ještě projedem. Cestou nás zastihla průtrž mračen s kroupami jako malé vejce...stěrače nestíhají, tak radši v takové malé vesničce zastavuji.

Po průtrži mračen nemůžu nastartovat svého oře ...vylézám z auta a jdu se mrknout, čím to je....Po osahání, prozkoumání a zatlačení kontaktů, jdu zkusit nastartovat a motor naskočí...tož sem dobré néé.

A jedeme dál...a žádná hospůdka, která by se nám líbila na obzoru není.

Zastavujeme až v Kozojedech u Prahy, kde je restaurace s dobrými plackami, kterým se říká "pizza". U parkoviště nás vítá nápis "ZADÁNO-SVATBA". No nejsme my smolaři...no nic jedem dál...na hlad zapomeňme.

Nakonec zastavujeme až těsně před Prahou....pizzerie Grosseto...Průhonice u Prahy. Tady mají dobré ty placky ...teda pizzu. Dáváme pozdní oběd...nebo brzkou večeři?

V blízké Hypernově nakoupíme nákup do určitě důkladně vyprázdněné lednice...synátoři ji určitě nezaplnili a pak už je to jen kousek domů na Jižní Město...nejradši bych to obrátil a jel zpátky na Jižní Moravu.

Jižní Město

Obrazek

a Jižní Morava

Obrazek

 co se Vám víc líbí...mě teda ta Jižní Morava

"Tož ta naše Morava, to je krásná zem."

Doufám,že se Vám moje povídání o putování za vínem po Znojemsku aspoň trochu líbilo, esli jó tak si ho můžete přečíst znova.

Zde Putování za vínem - den první.

Mějte se fajnově,čauky

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

POCHVALA

(RENATA, 26. 6. 2006 12:23)

MUSÍM UZNAT ŽE JE TO KRÁSNÉ POPSÁNÍ VAŠÍ DOVOLENÉ V NAPROSTÉM RÁJI.DÍKY TOBĚ MÁME PŘEHLED O TAK KRÁSNÉ A PANNENSKÉ KRAJINĚ PLNÉ LAHODNÉHO VÍNKA.TOŽ JÁŘKU JE MI LÍTO ŽE JSME TAM NEBYLI TÉŽ.

Commentary

(Zora Stejskalová, 23. 6. 2006 9:28)

Tož musím říct, že jste měli krásnou dovolenou!!!
Ale nejen to, taky Tvoje prezentace je úžasná!!!!!!!!!!!!!!!!